47. Додаткові питання щодо категорій В1, В (Безпека)

00 : 00
<<
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
>>

Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій повинен:

Пункти ПДР

Пункт 12.1 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Button Button

Допомога Експерта

Щоб розібратися в питанні, звернемося до пунктів 2.3, 12.1, 13.1, які мають пряме відношення до вибору правильної відповіді. Згідно з ПДР:

Пункт 2.3. «Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний:

...

в) на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголівники, ремені безпеки), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Дозволяється не пристібатися особі, яка навчає водінню, якщо за кермом учень, а в населених пунктах, крім того, — водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких заважають користуватися ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів і таксі (підпункт змінений 11.07.2018)...»

Пункт 12.1. «При виборі в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним».

Пункт 13.1. «Водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримуватися безпечної дистанції та безпечного інтервалу».

Бачимо, що вказане в першому, другому, третьому варіантах відповіді буде правильним для забезпечення безпеки дорожнього руху водієм. Але оскільки правильною може бути тільки одна відповідь, четвертий варіант, що об’єднує вказане в перших трьох, буде правильним.

При русі в щільному потоці Ви помітили ззаду транспортний засіб, що рухається на занадто малій дистанції. Як слід вчинити, щоб забезпечити безпеку руху?

Що необхідно зробити перед відкриттям капота, якщо з-під нього йде дим?

У транспортному потоці найбезпечніше рухатися зі швидкістю:

Допомога Експерта

Нагадаємо значення терміна «безпечна швидкість» із пункту 1.10 ПДР:

«Безпечна швидкість — швидкість, за якої водій має змогу безпечно керувати транспортним засобом та контролювати його рух у конкретних дорожніх умовах».

Вимоги Правил обмежують граничні швидкості руху на різних видах доріг, для певних транспортних засобів і для окремих видів перевезень, а також забороняють перевищувати встановлені обмеження.

При виборі швидкості руху потрібно враховувати інтенсивність руху. Зі збільшенням швидкості руху зменшується дистанція між автомобілями, ускладняється можливість безпечного маневрування, тому найбільш безпечно рухатись із середньою швидкістю транспортного потоку. Не рекомендується допускати різниці швидкостей з іншими автомобілями менше 10 км/год, оскільки в такому випадку обгони і випередження затягуються, а автомобілі довше перебувають в небезпечному просторі один від одного, і ваш автомобіль буде перешкодою для інших транспортних засобів, що змусить їх маневрувати на дорозі.

Таким чином, правильна відповідь — третя.

Пауза Щоб продовжити, натисніть
Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo