21. Перевезення пасажирів

00 : 00
<<
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
>>

У якій кількості дозволяється перевозити пасажирів в обладнаному для цього транспортному засобі?

Пункти ПДР

Пункт 21.1 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Звернемося до пункту 21.1, який стосується даного питання, згідно ПДР:

«Дозволяється перевозити пасажирів у транспортному засобі, обладнаному місцями для сидіння в кількості, передбаченій технічною характеристикою, так, щоб вони не заважали водієві керувати транспортним засобом і не обмежували оглядовість, відповідно до правил перевезення».

Таким чином, правильною відповіддю буде третій варіант.



У якій кількості дозволено перевозити пасажирів у будь-якому транспортному засобі?

Пункти ПДР

Пункт 21.1 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Запитання стосується розділу 21 «Перевезення пасажирів», а саме пункту 21.1, згідно з ПДР: «Дозволяється перевозити пасажирів у транспортному засобі, обладнаному місцями для сидіння в кількості, передбаченій технічною характеристикою, так, щоб вони не заважали водієві керувати транспортним засобом і не обмежували оглядовість, відповідно до правил перевезення».

Безсумнівно, правильним варіантом відповіді буде другий, який буквально цитує наведене в пункті вище. Зверніть увагу, що в пункті Правил не йдеться про навантаження на осі, тому варіант відповіді із згадкою про них буде неправильним.

Чи дозволено водієві відчиняти двері транспортного засобу до його зупинки?

Пункти ПДР

Пункт 21.5 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Чітку відповідь на це запитання дасть пункт 21.4, згідно з ПДР:

«Водію забороняється починати рух до повного зачинення дверей та відчиняти їх до зупинки транспортного засобу».

Безсумнівно, що цей пункт аргументується безпекою водія, пасажирів, а також інших учасників руху. Правильною відповіддю буде перша — заборонено.

У якому випадку дозволено перевозити пасажирів поза кабіною транспортного засобу?

Пункти ПДР

Пункт 21.10 ПДР України

Завантажити ПДР з коментарями та ілюстраціями:

Допомога Експерта

Відносно цього запитання звернемося до пункту 21.11, згідно з ПДР:

«Забороняється перевозити:

a) пасажирів поза кабіною автомобіля (крім передбачених цими Правилами випадків перевезення пасажирів у кузові вантажного автомобіля з бортовою платформою або в кузові-фургоні, призначених для перевезення пасажирів), у кузові автомобіля-самоскида, трактора, інших самохідних машин, на вантажному причепі, напівпричепі, в причепі-дачі, в кузові вантажного мотоцикла».

Таким чином, в першій і другій відповідях наведена правильна інформація, але зверніть увагу, що правильним може бути лише один варіант, тому четверта відповідь, яка об’єднує вказане в обох варіантах, і буде правильною.

Пауза Щоб продовжити, натисніть
Порадьтеся з друзями: