Чи дозволено водію у даній ситуації виконати поворот ліворуч із трамвайної колії попутного напрямку?

Допомога Експерта

Звернемося до пункту 11.8, згідно з ПДР:

«...Поворот ліворуч або розворот мають виконуватися з трамвайної колії попутного напрямку, розташованої на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, якщо інший порядок руху не передбачено дорожніми знаками 5.16 «Напрямки руху по смугах», 5.18 «Напрямок руху по смузі» або розміткою 1.18...»

На малюнку ми саме бачимо горизонтальну дорожню розмітку, докладніше розглянемо її опис в ПДР:

«Розмітка 1.18 указує дозволені на перехресті напрямки руху по смугах. Використовується самостійно або в поєднанні зі знаками 5.16 «Напрямки руху по смугах», 5.18 «Напрямок руху по смузі».

Розмітка з зображенням тупика наноситься для позначення того, що поворот на найближчу проїзну частину заборонено. Розмітка, яка дозволяє поворот ліворуч з крайньої лівої смуги, дозволяє також розворот».

Таким чином, в ситуації, яка зображена на малюнку, водій повинен зробити поворот ліворуч зі смуги, де нанесена дорожня розмітка, яка дозволяє поворот ліворуч. Виконати поворот ліворуч з трамвайної колії попутного напрямку водій в цій ситуації не має права.

Порадьтеся з друзями: