38. Етика водіння, культура та відпочинок водія

00 : 00
<<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
>>

При русі в транспортному потоці водій, що рухався по сусідній смузі, різко перелаштувався на Вашу смугу руху, змусивши Вас загальмувати. Що необхідно Вам зробити в даній ситуації?

Гальмівний шлях на дорозі одразу після дощу:

Допомога Експерта

На мокрій або зледенілій дорозі гальмівний шлях, безсумнівно, збільшується.

Це пов'язано з тим, що на слизькій поверхні зчеплення колеса автомобіля з дорогою знижується, що і призводить у разі гальмування до збільшення гальмівного шляху. Навіть невеликий дощ зволожує дорогу і змішується з пилом, створюючи тим самим тонкий шар, в чем-то подібний мастилі. Це робить дорогу досить слизькою.

Не варто долати калюжі на великій швидкості, необхідно обов'язково знизити швидкість. При проходженні через калюжу колеса істотно втрачають зчеплення з дорогою. Ще більш небезпечно долати калюжу одними правими або лівими колесами на значній швидкості - тут спостерігається ефект занесення, який відбувається за рахунок зчеплення правих і лівих коліс. При такій ситуації можуть виникнути досить неприємні наслідки, аж до занесення в кювет і навіть перекидання машини. Тому навіть при невеликих опадах потрібно бути уважним на дорозі.

Також запам'ятайте, що в ожеледь гальмівний шлях будь-якого автомобіля може збільшитися в десятки разів!


Чи змінюється поле зору водія при збільшенні швидкості руху?

Допомога Експерта

Відомо, що зорові сприйняття дають водієві до 95 % всієї інформації про дорожню обстановку. Зі збільшенням швидкості йому потрібно швидше оцінювати обстановку, бо вона змінюється швидше. У такій ситуації водій змушений дивитися набагато далі вперед, тому його поле зору різко звужується зі збільшенням швидкості. Зменшується і відстань видимості. Враховуйте це, особливо при їзді вночі.

Запам’ятайте: чим швидше їдемо, тим менше бачимо, що робиться навколо!

Відносно якої лінії дорожньої розмітки найбільш безпечно контролювати положення свого автомобіля при зустрічному роз’їзді в темний час доби?

В який бік необхідно дивитися водію при зустрічному роз’їзді в темний час доби для того, щоб зменшити вірогідність засліплення?

Під час руху в темний час доби автомобіль, що рухався перед Вами, різко загальмував на смузі руху. Які Ваші дії в ситуації, що склалася, будуть найбезпечнішими?

Допомога Експерта

Розберемо кожен із представлених варіантів відповіді й опишемо міркування.

«Подати звуковий сигнал та об’їхати автомобіль, що зупинився, узбіччям». Оскільки ви ніколи не знаєте напевно, що спричинило зупинку автомобіля попереду (наприклад, це може бути серйозна аварія), об’їжджати, не впевнившись, що це буде безпечно для вас і вашого транспортного засобу, неприпустимо.

«Ввімкнути лівий покажчик повороту та об’їхати автомобіль, що зупинився, зустрічною смугою руху». Аналогічно поясненню вище — неприпустимо. Також виїзд на зустрічну смугу — особливо небезпечний маневр, і цей варіант відповіді ще більш необачний, ніж вищенаведений перший.

«Зупинитися в смузі руху, ввімкнувши аварійну світлову сигналізацію, та не об’їжджати автомобіль, що зупинився, не переконавшись у безпечності такого маневру». Так, це найбільш підходящий спосіб вирішення ситуації, що склалася на дорозі. Дотримання безпеки — найбільш важливий і головний аспект для всіх учасників дорожнього руху.

Логічно розмірковуючи, ми з’ясували, що правильним варіантом відповіді на це запитання буде третій.

Під час руху по дорозі поза населеним пунктом Ви зібралися зробити обгін вантажного автомобіля. Після ввімкнення Вами лівого покажчика повороту водій вантажного автомобіля ввімкнув та вимкнув сигнал лівого повороту. Що це може означати?

Допомога Експерта

Саме через виїзд на зустрічну смугу обгін вважається одним з найнебезпечніших маневрів. Виробляти обгін можна лише в тому випадку, якщо ви переконані в тому, що він доцільний, безпечний і не суперечить Правилам.

Якщо водій обганяємо автомобіля включив лівий покажчик повороту або почав пригальмовувати, то в такому випадку слід утриматися від виконання обгону.

Так як водієві обганяємо автомобіля в разі виявлення перешкоди для обганяє, слід попередити його:

   - можна включити лівий покажчик повороту

   - подати звуковий сигнал або короткочасно включити стоп-сигнал

   - в крайньому випадку переміститися вліво, перешкоджаючи виконанню обгону.

Таким чином, ми розібралися, що правильну відповідь на дане питання другої - «Водій вантажного автомобіля попереджає Вас про небезпеку при виконанні обгону, яку Ви не в змозі виявити».

Які з перерахованих дій учасників дорожнього руху можуть призвести до виникнення небезпеки для руху під час перестроювання в транспортному потоці?

Що необхідно зробити перед тим, як вийти з автомобіля після зупинки на дорозі?

Допомога Експерта

В цьому питанні слід покладатися на всі раніше отримані знання про Правила дорожнього руху. Уважно прочитавши запитання, а потім варіанти відповідей, стає зрозумілим, що все наведене є обов’язковим для забезпечення безпеки не тільки самого водія і його транспортного засобу, а й інших учасників дорожнього руху. Стосовно представлених варіантів відповіді:

1 — необхідно, щоб автомобіль мимоволі не почав рух;

2 — необхідно, бо зупинка відбувається на дорозі, а значить є інші учасники руху — автомобілі, які продовжують рухатися по дорозі;

3 — необхідно, щоб позначити транспортний засіб, що зупинився в темний час доби, для інших учасників руху.

Також можна навести пункт 2.3, згідно з ПДР:

«Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний:

...

д) не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху».

Таким чином, правильним варіантом відповіді, як ми розібрали, буде четвертий: «Виконати все перераховане».

Як повинен діяти водій автомобіля, який обганяють, що рухається з дальнім світлом фар у темний час доби?

Що може означати короткочасне ввімкнення стоп-сигналів автомобіля, що рухається попереду в щільному транспортному потоці?

Якими будуть ваші дії, як водія, у цій ситуації, якщо водій синього автомобіля зупинився та запрошує вас проїхати першим?

Якими будуть ваші дії, якщо вантажний автомобіль декілька разів увімкнув дальнє світло?

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо знак пріоритету, згідно ПДР:

«Знак 2.6 «Перевага перед зустрічним рухом »встановлюється перед вузькою ділянкою дороги, під час руху на якому водій має перевагу стосовно зустрічних транспортних засобів.

Знак встановлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги ».

Тобто, у нас перевага щодо вантажного автомобіля.

В даному випадку миготіння дальнім світлом може означати:

- одноразове (іноді дворазове) - «проїдь, пропускаю»

- одне миготіння - знак подяки

- два короткі мигання - попереду небезпека різного характеру (іноді помилково блимають лише один раз)

- один довгий сигнал дальнім світлом - вимога звернути увагу

- довгий сигнал дальнім світлом при роз'їзді (іноді супроводжується звуковим сигналом) означає «не можу (або не хочу) пропустити»

Тепер прокоментуємо варіанти відповідей:

1. «Теж включити кілька разів дальнє світло, не припиняючи рух» - означає необдумане дію, не розібравшись, не припиняти рух - може спричинити за собою небезпечні наслідки на дорозі.

2. «Подати звуковий сигнал, попереджаючи іншого водія, що у вас перевага в русі» - ми розібрали ситуацію, знак пріоритету, так, у вас перевага, але в першу чергу треба пам'ятати, що всім учасникам дорожнього руху треба дбати про безпеку на дорозі . Вибір позиції не припиняти рух, посилаючись на свою перевагу, не проаналізувавши обстановку і можливі причини поведінки транспортного засобу, що рухається назустріч, може спричинити за собою небезпеку для всіх учасників дорожнього руху.

3. «Почати гальмування, щоб визначити подальші дії іншого водія» - так би мовити, до з'ясування обставин і для забезпечення безпеки знизити швидкість, аж до повної зупинки, щоб проаналізувати ситуацію. В даному випадку це буде єдино вірне рішення.

Якими будуть ваші дії, якщо вантажний автомобіль не зменшує швидкість, виїжджаючи на міст?

Ваші правильні дії, при проїзді перехрестя з круговим рухом?

Допомога Експерта

На малюнку для Вас зображений дорожній знак 4.10 "Круговий рух" (Вимагає об'їзду клумби (центрального острівця) в напрямку, показаному стрілками на перехресті з круговим рухом).

Відповідно, для Вас він означає, що Ви в'їжджаєте на перехрестя з круговим рухом. Згідно пункту 16.12 Правил дорожнього руху: "… Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу". Виходячи з цього, в даному випадку, перевага в русі у жовтого автомобіля, так як він вже рухається по колу, а Ви тільки в'їжджаєте на перехрестя з круговим рухом, що позначає вказаний знак "Круговий рух" і зобов'язані поступитися дорогою жовтому автомобілю.

Як у цій ситуації ви визначаєте порядок руху?

Пауза Щоб продовжити, натисніть
Порадьтеся з друзями: