В яких випадках пішоходу дозволено рух краєм проїзної частини?

Пункти ПДР

Пункт 4.1 ПДР України (відкриється в новій вкладці)

Допомога Експерта

Обов’язки і права пішоходів описані в розділі 4 Правил дорожнього руху. Пункт 4.1 саме стосується цього запитання і згідно з ПДР звучить так:

«Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, дотримуючись правої сторони.

Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися ними неможливо, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, дотримуючись правої сторони і не утруднюючи рух на велосипедах, або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а в разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому — по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому потрібно бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху».

Правильною буде 5-а відповідь, яка об’єднує описане в 3-му і 4-му варіантах відповіді та цитує вищеописане з пункту 4.1 ПДР. Зверніть увагу, що уточнення часу доби, недостатньої видимості і наявності світловідбивних елементів на зовнішньому одязі в цьому пункті не представлені, а це значить, що 1-й і 2-й варіанти відповіді не підлягають навіть обмірковуванню в цьому питанні.

Порадьтеся з друзями: